İstanbul Bariatrics | Blog

İstanbul Bariatrics   

Hakkımızda - Obezite Bilgilendirme Semineri

Hakkımızda - Obezite Bilgilendirme Semineri

Obezite ameliyatı olmayı düşünen – sorularına cevap arayan ve doğru merkeze ulaşmak isteyenlerin buluşma noktası…

ilanlar

İstanbul Bariatrics tarafından düzenlenen Hasta Bilgilendirme Toplantısı, obezite ameliyatı olmayı düşünen “morbid obez” hastalarının süreçle ilgili bilgi edinme amacı üzerine hazırlanmış bir platformdur.

Obezite cerrahisi sonuçlarımız. İlk 337 olgumuz. İstanbul Bariatrics

Mide küçültme ameliyatlarına kimler aday ?
Tüp mide ameliyatına hasta nasıl hazırlanmalı ?
Şişmanlık için kimler ameliyat olamaz ?

Her mevsim düzenlediğimiz “Hasta Bilgilendirme Toplantısı’nın” obezite ameliyatına karar verme yolunda size büyük yardımı olacaktır. Obezite cerrahisi (tüp mide veya mide bypass’ı) öncesinde yapmanız gerekenler ve ameliyat sonrasında ki süreçte sizi nelerin beklediği konusunda, doğru bilgiler edinebileceğiniz oldukça verimli bir toplantıdır. Bu bilgiler ışığında obezite ameliyatı öncesinde ve sonrasında bir sürpriz ile karşılaşmanız mümkün olmayacaktır.

Ayrıca “Hasta Bilgilendirme Toplantısı”, kliniğimizde daha önce ameliyat olmuş birçok hastanın yaşadıkları tecrübeleri birinci ağızdan dinleyip soru sorma, cerrahlarımız, diyetisyen, psikolog ve koordinatörlerimizle birebir tanışma ve ameliyatları yaptığımız hastaneyi görme fırsatlarınızın olacağı bir ortamdır.

Toplantı sırasında,  kliniğimizin kurucuları, Prof. Dr. Ahmet Gökhan Türkçapar ve Prof. Dr. Mehmet Ali Yerdel, obezite ameliyat çeşitleri (Tüp mide, bir başka deyişle Mide küçültme, Gastrics Bypass, Duodenal Switch) hakkında bilgi ve farklarını, hastaya göre en uygun ameliyat türüne nasıl karar verildiğini açıklıyorlar. Ayrıca merkezimizin vaka sayılarını ve uzun vadedeki sonuçlarını anlatıp katılımcıların sorularına cevap veriyorlar.

Yine o toplantıya özel diyetisyenimizin ameliyat öncesi ve sonrası beslenme ile ilgili verdiği önemli ipuçları, egzersizin önemi, psikolojik boyutları gibi önemli konuların işlendiği bu toplantılara konuya ilgi duyan herkesi bekleriz.

Toplantılar, her mevsim Fulya Acıbadem Hastanesi 11. Kat Toplantı salonunda düzenleniyor.

Bir sonraki toplantının tarihini öğrenmek için lütfen kliniğimizi arayın. Katılım ücretsizdir.

Morbid Obez Olabilirsiniz Ama Çaresiz Değilsiniz

0 533 203 28 62
0 532 176 18 05
Mail Gönderin